Softwarový inženýr David Pavlík donedávna žil svůj americký sen. Podílel se na výrobě vesmírné rakety podnikatele a vizionáře Elona Muska. Po více než deseti letech se ale rozhodl z Ameriky vrátit. Kývl na nabídku Olivera Dlouhého a stal se šéfem informatiky v brněnském Kiwi.com, chytrém vyhledávači letenek.

Muskova firma SpaceX je největším soukromým výrobcem raket na světě a její zakladatel sní o kolonizaci Marsu. Snaží se také o to, aby lety do kosmu byly levnější. Práce pro tuto firmu Pavlíka nadchla, stejně jako Muskův styl řízení. Jednoho z nejvýraznějších byznysmenů označuje za svůj vzor. "Obrovsky mě ovlivnil tím, jak svoji firmu vede. Kdybych já měl firmu, neřídím ji jinak. Když chce něco vyrobit, neposkládá to z už existujících součástek, ale popřemýšlí nad tím, jak to má fungovat, a vymyslí vše na zelené louce," popisuje Pavlík.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Co Pavlík oceňuje na Muskovi a jeho způsobu řízení firmy?
  • Proč se mu líbilo angažmá v Netflixu?
  • Co by poradil mladým zájemcům o práci v Silicon Valley?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.