1 bilion dolarů

je hodnota firmy Apple. Dosáhla jí jako první společnost v historii. Posílení akcií způsobila zpráva o jejím hospodaření za duben až červen. Analytici však odhadují, že Apple mohou ještě překonat firmy jako Alphabet (matka Googlu) nebo Amazon.

PPF získala letňanské letiště

jarvis_5b745267498e827631f8b588.jpeg
Foto: Lukáš Bíba

Finanční skupina PPF posílila v byznysu kolem pořádání koncertů. Kromě pražské O2 areny vlastní také areál letňanského letiště. Vyplynulo to z nedávno zveřejněné výroční zprávy firmy. Letňanské pozemky získala PPF jako součást vyrovnání od podnikatele Petra Speychala. Hodnota areálu je přibližně 900 milionů korun.

Českou munici dostane severská policie

jarvis_5b745267498e827631f8b58c.jpeg
Foto: ČTK

Norští, švédští a dánští policisté budou používat české náboje. Vlašimská firma Sellior & Bellot uspěla po dvanáctiletém snažení ve vypsaném tendru. Do Skandinávie dodá náboje za 400 milionů korun. Vedení Sellior & Bellot věří, že firmě tato zakázka otevře dveře i na další zahraniční trhy. Munička už vyváží do 70 zemí a za minulý rok utržila 4,5 miliardy korun, což je meziroční nárůst o 13 procent.

Zahraniční obchod zpomalil

jarvis_5b745267498e827631f8b590.jpeg
Foto: Shutterstock

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.