Cestování je pro Pavla Čadu, člena představenstva E.ON Distribuce, tak trochu psycho­hy­giena. "V práci se nevyhnu stresu, proto si tak dvakrát ročně maximálně na dva týdny vyrážím vyčistit hlavu," říká s tím, že rád cestuje i o prodloužených víkendech.

Čada pochází z mezinárodní rodiny. Dědeček z matčiny strany žil na slovensko-maďarském území, otcovi rodiče byli Italové. Takže ani nepřekvapí, že mezi jeho oblíbenými destinacemi jsou Vysoké Tatry či Itálie. "Věřím, že tu ještě nějaký pátek budu, takže samozřejmě rád objevuji nové země a lidi, ale také se rád vracím do míst, kde se mi líbilo."

Jeho nejdelší cesta, kterou by naopak už nerad opakoval, vedla do Mexika. Až po zaplacení se dozvěděl, že ho čeká několik mezipřistání. Let vedl z Prahy do Mexika přes Kapverdy a Islu de Margaritu a zpět se zastávkami na Bermudách a Azorech.

"Bylo to únavné, ale hezky se vyjmenovávalo, kde všude jsem stihl být na dovolené," vzpomíná. Nejhorší prý byla zastávka ve Venezuele. "Chytili tam Litevce s drogami, takže jsme zůstali asi sedm hodin na letišti a ještě jsme museli nastoupit na osobní prohlídku. Když si natahovali gumové rukavice, tak mi nebylo do smíchu. Navždy mi to zůstane v paměti, přestože k nejhoršímu nakonec nedošlo," dodává.

Krabi: Národní park, kde se žije s přírodou

jarvis_5b742af9498e82763011de59.jpeg
Foto: Shutterstock