České hlavní město se brzy zařadí mezi několik evropských lokalit, kde řetězec Starbucks provozuje kavárny s prémiovou kávou. V desátém roce svého působení na tuzemském trhu otevře bar Starbucks Reserve, kde servíruje kávu od menších pěstitelů a zpravidla nabízí pestřejší výběr pečiva.

Chystaná pobočka přivítá zákazníky na Jungmannově náměstí v Praze. Na místě už probíhají stavební práce. Kavárna nahradí Café Zlatý kříž. „Kavárna by měla být otevřena předposlední týden v září,“ uvedl pro MAM regionální ředitel Starbucks Lukáš Porazil.

Starbucks Reserve na pražském Jungmannově náměstí

 Starbucks Reserve v Praze na Jungmannově náměstí

Pražská kavárna Reserve bude šestou ve střední Evropě. První vznikla v polské Vratislavi. Baristé vykládají zákazníkům o kávě, kterou připravují kromě klasického presovače také mnoha různými alternativními způsoby, například ve french pressu.

Koncept prémiových provozoven rozvíjí firma teprve v několika posledních letech. Po celém světě jich má vzniknout kolem tisícovky. Značka Reserve má mimo jiné pomoci Starbucksu proniknout na italský trh, na kávu od malých pěstitelů bude spoléhat první kavárna této značky v Miláně.

„Kávy Reserve často pocházejí z odlehlých míst s limitovanou sklizní. Často jde o kávové plantáže o velikosti dvorku za rodinným domem. Ať už koupíme jeden pytel kávy nebo několik, vydrží v nabídce jen několik týdnů,“ popisuje Starbucks, v čem se Reserve liší od běžných kaváren.

Příklad Starbucks Reserve v Chicagu:

Starbucks Reserve v Chicagu

Koncept provozoven Reserve se podle webu firmy dělí na dvě kategorie - na kávové bary a na mnohem větší provozovny s vlastní pražírnou. Výstavní pobočkou je pak Reserve SODO v sídle firmy v Seattlu, kde je součástí i pekárna Princi.

14. 8. 2018 16:05 - Aktualizováno a upřesněno na základě informací Starbucks.