Tuzemský trh práce se nadále přehřívá. Podíl nezaměstnaných sice v červenci podle údajů ministerstva práce vzrostl z 2,9 na 3,1 procenta, bez práce ale bylo 231 570 lidí, což je nejnižší červencová hodnota od roku 1997.

"Aktuální zvýšení nezaměstnanosti je jen krátkodobou sezonní záležitostí spojenou mimo jiné s koncem některých sezonních prací a s příchodem absolventů na trh práce," okomentoval čísla analytik ČSOB Petr Dufek. Podle Radomíra Jáče, hlavního ekonoma Generali Investments CEE, měla na vyšší nezaměstnanost v červenci vliv také evidence části zaměstnanců ve školství, kteří se o prázdninách obvykle hlásí na úřady práce. Dufek očekává, že v srpnu a především pak na podzim se míra nezaměstnanosti opět vrátí pod úroveň tří procent.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Dozvíte se, jaká rizika s sebou situace na trhu práce nese.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru