Tři měsíce před listopadovými volbami do Kongresu dostali američtí republikáni a prezident Donald Trump varování, že jejich dosavadní vládnutí může na podzim skončit. Málem totiž ztratili tradiční baštu.

Ve volebním okrsku v centru Ohia, kde Trump v prezidentských volbách v roce 2016 zvítězil o 11 procent, v úterý republikán Troy Balderson vyhrál zvláštní doplňovací volby do Kongresu. Jenže velmi těsně, o necelé procento před demokratem Dannym O'Connorem.

Oficiálně výsledky nebyly potvrzeny, čeká se na součet korespondenčních a mimořádně vydaných hlasovacích lístků, což bude trvat ještě několik dní. A kdyby rozdíl klesl na 0,5 procenta, musely by se výsledky přepočítat.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Jak výsledky z Ohia interpretoval Donald Trump? Čeho byly doplňovací volby indikátorem a kolik křesel potřebují demokraté k získání většiny v Kongresu?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.