Tři čeští vojáci zemřeli při sebevražedném útoku na východě Afghánistánu. Skupina byla na běžné hlídce ve městě Čaríkár kousek od vojenské základny v Bagrámu. Čeští politici vyjádřili pozůstalým soustrast a často označují zesnulé za hrdiny.

Pouze zástupci hnutí SPD a komunistů ihned vyzvali k přehodnocení české účasti na misích v cizině. Sněmovna v červnu schválila posílení několika těchto misí do roku 2020, kdy by v zahraničí mělo operovat skoro 1100 českých vojáků. Dříve to bylo kolem 800.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Jak se politická scéna rozdělila v názoru na české vojenské mise? zaujal prezident Miloš zeman postoj ve shodě s Tomiem Okamurou, nebo Andrejem Babišem? Jak neštěstí vyšetří armáda?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.