Elektromobil má čtyři kola, volant a pedály. Přesto se jízda v něm v některých ohledech liší od jízdy v tradičním automobilu na benzin či naftu. Moneta Money Bank proto pro své zaměstnance dokonce vytvořila manuál, jak s vozem s elektrickým vozem zacházet a na co si dávat pozor. Člověk, který poprvé sedá do elektromobilu, by měl myslet na několik základních věcí:

Překvapivé zrychlení

Mezi lidmi často panuje mylná představa, že elektromobily se svou rychlostí mohou jen těžko rovnat benzinovým motorům. To však není v mnoha ohledech pravda. Mají například často výrazně lepší zrychlení oproti automobilům se spalovacím motorem. Zatímco zrychlení tradičních aut je závislé na kroutivém momentu, a řidič tak musí dostat motor do vysokých otáček, aby dosáhl maximálního zrychlení, elektromobil dokáže vyvinout maximální zrychlení okamžitě, z nuly i jakékoliv rychlosti.

Nebezpečně tichá jízda 

Elektromobil za všech okolností jede takřka neslyšně. To paradoxně přináší rizika. Zvyšuje se pravděpodobnost, že se vozu dostane do cesty nepozorný chodec, který se rozhodl přejít silnici a správně se předtím nerozhlédl. Kdyby vůz byl slyšet, byla by výrazně větší pravděpodobnost, že hluk chodce upozorní a ten do silnice nevstoupí. USA chce proto například nařídit, aby automobilky do elektromobilů instalovaly zařízení, díky kterému budou vydávat ve městech zvuk. Zatím je však na řidičích, aby byli při jízdě ulicemi obezřetnější.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.