Není dost kuchařů, nejsou prodavačky, chybějí skladníci. A dokonce se v Česku v době hospodářské konjunktury a minimální nezaměstnanosti nedostává ani… zlodějů a násilníků. Podle posledních údajů se počet trestných činů na území Prahy od roku 2013 snížil o 38 procent, a na Ostravsku dokonce o 45 procent. Podobný pokles hlásí i další regiony. Snad aby se na pořízení nájemného zločince zavedla dotace nebo náborový příspěvek.

Ale vážně. Čísla jsou to impozantní. Pokud by jich některý ministr vnitra dosáhl v půli devadesátých let, měla by jeho partaj jisté vítězství v příštích volbách. Tak nedostatkovým zbožím tehdy byla bezpečnost. Dnes ji vnímáme málem jako samozřejmost, zato nás zneklidňují jiní, vnější strašáci.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.