Novým generálním ředitelem společnosti ČEZ Distribuce, která je držitelem licence na distribuci elektřiny a provozovatelem distribuční soustavy, bude od počátku srpna Martin Zmelík (43). Ve funkci vystřídá Richarda Vidličku, který z ní odchází po osmi letech a stane se ve Skupině ČEZ poradcem divizního ředitele pro oblast distribuce. ČTK to v úterý sdělila mluvčí ČEZ Soňa Holingerová.

Zmelík, který je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze, pracuje v ČEZ od roku 2004. V posledních čtyřech letech byl manažerem firmy v Rumunsku. Od listopadu 2016 byl členem dozorčí rady ČEZ Distribuce a od letošního června je členem jejího představenstva.

Společnost ČEZ Distribuce vznikla v březnu 2005. Působí na území Plzeňského, Karlovarského, Ústeckého, Středočeského, Libereckého, Královéhradeckého, Pardubického, Olomouckého a Moravskoslezského kraje a částečně ve Zlínském kraji a na Vysočině. Provozuje vedení v délce 163 tisíckilometrů a má 3,6 milionu odběrných míst.

Související

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru