Stranu pěti hvězd zastiňuje hvězda lídra strany jiné. Lídr italské protiimigrační Ligy Matteo Salvini, jenž se ujal funkce ministra vnitra teprve na začátku června, se rychle stal nejviditelnějším a nejvlivnějším mužem na tamní politické scéně. Jeho výroky pravidelně plní první stránky tisku i debaty na sociálních sítích, neúnavně vystupuje na setkáních s voliči i v televizi a popularita jeho Ligy rychle roste.

Daří se jí to na úkor Hnutí pěti hvězd, se kterým tvoří vládu. Mnozí experti ji označují za vůbec první populistickou v západní Evropě. Hnutí pěti hvězd přitom v březnových parlamentních volbách získalo téměř dvakrát více hlasů než Salviniho Liga a ve vládě mělo mít silnější hlas.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Proč mají imigranti ztížený přístup k lekcím italštiny.
  • Jak je možné, že vítězná strana je krátce po volbách v defenzivě.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.