Politické uskupení poslance a starosty Prahy 7 Jana Čižinského Praha sobě získalo více než 92 500 podpisů Pražanů, a může tak v podzimních komunálních volbách kandidovat na pražský magistrát.

V tomto týdnu to na Twitteru oznámila členka hnutí a radní sedmé městské části Hana Třeštíková. "Máme 92 599 podpisů," napsala.

"V roce 2014 pro vítěze v Praze hlasovalo jen lehce přes 70 tisíc lidí. Nás jich už dnes svým podpisem do voleb posílá podstatně víc," upozorňuje Čižinský. Současná primátorka Adriana Krnáčová dostala před čtyřmi lety 74 736 hlasů voličů.

Praha sobě je sdružením nezávislých kandidátů, které na rozdíl od politických stran nechce být registrované na ministerstvu vnitra jako politický subjekt. Pro kandidaturu tak musí podle zákona nasbírat podpisy sedmi procent obyvatel metropole, tedy téměř každého desátého Pražana. Celkem přesně 90 616 lidí. Praha sobě je prvním uskupením, které zvolilo tuto cestu pro volby do zastupitelstva hlavního města.

Podpisy mu od prosince pomáhaly sbírat stovky dobrovolníků na petičních stáncích, dalších několik tisíc podporovatelů sbíralo podpisy ve svém okolí a mezi svými známými.