Česko se rychle zadlužuje

Vláda se přestala snažit snižovat státní dluh. Myslí si to Národní rozpočtová rada na základě údajů zveřejněných Eurostatem. Z nich vyplývá, že veřejný dluh Česka, který se měří poměrem k HDP, stoupl v prvním čtvrtletí o 1,1 procentního bodu na 35,8 procenta. To je pátý nejrychlejší růst v EU.

Státní budovy špatně hospodaří s energií

jarvis_5b582cbd498e8cf8e3d8fc9f.jpeg
Foto: Jiří Koťátko

Ztrátu až půl miliardy korun ročně ze státního rozpočtu může představovat nehospodárný provoz státních úřadů. Plyne to z analýzy firmy De­loitte. Podle údajů poradenské společnosti je momentálně v Česku ve vlastnictví vládních institucí 775 budov, u nichž by byla vhodná renovace. Většina nesplňuje ani požadavky na úspornou třídu C. Celkem jde o 1,5 milionu metrů čtverečních.

Internetová ozvěna

jarvis_5b582cbd498e8cf8e3d8fca3.jpeg
Foto: archiv

Originální pozvánka na charitativní akci se podařila firmě Omaze, která pomáhá různým organizacím vybírat dary. Natočila video s hvězdami seriálu Perníkový táta, herci Bryanem Cranstonem a Aaronem Paulem, v němž Paul zve: "Uvaříme si trochu perníku. Nebo snídani." Účastníci setkání se s herci uvidí ve filmových studiích Sony. Výtěžek akce půjde na pomoc zneužívaným a šikanovaným dětem.

Škoda investuje do umělé inteligence

jarvis_5b582cbd498e8cf8e3d8fca8.jpeg
Foto: Škoda Auto

Přístup k nejnovějším technologiím si slibuje Škoda Auto od své nové investice do izraelského start-upu Anagog. Tuzemská automobilka ve firmě získala minoritní podíl. Anagog vyvíjí software zabývající se strojovým učením a umělou inteligencí, která by měla zkvalitnit služby, jež budou auta budoucnosti nabízet. Technologii firmy už teď využívá přes sto aplikací, které sbírají anonymizovaná data o chování jejich uživatelů. Vlastníkem menšinového podílu v Anagogu je i německé Porsche.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.