Už po absolvování vysoké školy "přičichl" Ondřej Homola ke kombinaci práce a cestování. Po založení vlastní firmy Corinth, která se specializuje na učební pomůcky pro základní a střední školy ve 3D a ve virtuální realitě, cestuje vlastně po celém světě. V Kalifornii dokonce založil sesterskou firmu Lifeliqe, takže doma je v Česku i USA. "Český životní styl je úplná pohoda oproti tomu, co vidím v Kalifornii."

Naposledy byl v tuzemsku před Vánoci a nyní zase v létě. Po dlouhých přeletech radí nezalehnout do postele, ale ihned se přizpůsobit režimu země, kam člověk přicestuje. Vydržet až do večera a pak teprve jít spát. "Dobré je zajít si na pivko před usnutím."

V poslední době, když má možnost, tráví volný čas v Latinské Americe, kde nachází místa odtržená od wi-fi připojení a civilizace. "Cítím se trochu přepracovaný, takže vyhledávám lokality, kde je klid, zajímaví lidé a samozřejmě také památky." Zamiloval si Peru, v Uruguayi našel stejně "zabržděné" lidi, jako jsou Češi, chystá se do Kolumbie. Nejvhodnější čas pro delší cesty je podle něj od poloviny prosince do poloviny ledna. To jakoby zázrakem byznys telefonáty utichají a on může zmizet třeba až do džungle.

A proč rád cestuje? "Svět je nádherný a život krátký. Je tolik věcí, co chci vidět."

Peru: Největší pochoutkou indiánů je srdce pásovce

jarvis_5b5738bc498ecbdf2853f94c.jpeg
Foto: archiv Ondřeje Homoly

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.