Slabší jízdní vlastnosti a nepraktičnost charakterizovaly minulou generaci BMW X4. Přesto to nevadilo a vůz se těšil značné oblibě, třeba jako druhé auto do rodiny pro manželku. Nová verze, která na český trh přijíždí právě nyní, sice na první pohled vypadá jen jako mírná evoluce, ale zdání klame. Nezůstal plech na plechu a vyrostlo z ní auto, které má nárok nosit hrdě modrobílý znak na kapotě. Jak to v Mnichově dokázali?

Minimálně z hlediska designu se zdá, že se mezigeneračně toto auto posunulo jen střídmě. Laik ho bude těžko rozlišovat od staršího modelu. Stačí ale, aby se obě auta postavila vedle sebe, a bude mít hned jasno. I když to ze snímků není patrné, nové BMW X4 vyrostlo o výrazných 81 milimetrů na délku a dostalo i o 54 milimetrů delší rozvor. Nepřekvapí tak, že X4 je nyní na zadních sedadlech mnohem prostornější, než bývalo. Auto je také o něco širší a o trochu klesla i střecha. Výsledkem jsou vyloženě maskulinní tvary.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.