Ve Velké Británii poprvé překonal počet předplatitelů internetových televizí, jako je Netflix a Amazon, počet těch satelitních a kabelových. Vyplývá to z prohlášení britského mediálního regulátora Ofcom. Rostoucí trend v popularitě internetových televizí je zjevný po celé EU, výjimkou není ani Česko.

V prvních třech měsících tohoto roku byl počet předplatitelů internetových televizí ve Velké Británii 15,4 milionu. Netflix si v prvním čtvrtletí předplatilo přes devět milionů lidí, Amazon 4,8 milionu. Netflix má ve světě celkem 130 milionů předplatitelů. V Česku jich je podle odhadů kolem 50 tisíc.

Na internetu sleduje seriály a filmy 4,2 milionu Čechů a stále jich přibývá. Ve srovnání s ostatními zeměmi EU jsou ovšem Češi pozadu, podle Eurostatu jsou na osmém místě od konce. Nejpopulárnější je sledování seriálů a filmů on-line v Lucembursku, kde tak činí téměř osmdesát procent lidí. Druhé místo patří Švédsku a třetí Dánsku.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.