Existují v podstatě dva způsoby, jak masy přimět ke koupi dražších sluchátek. Prvním je logo firem Apple nebo Beats, druhým spojení s videohrami. SteelSeries logicky volí druhou variantu. Jedna z nejznámějších značek herního vybavení už léta vyrábí sluchátka, která vynikají pohodlným designem i solidním zvukem. Řada sluchátek Arctis Pro představená na jaře má mnohem vyšší ambice.

Zaměření na citelně kvalitnější podání zvuku prozrazují hned dvě loga na krabičce. První ocení audiofilové, druhé hráči a fanoušci filmových zážitků. Zlaté logo Hi-Res Audio říká, že sluchátka splnila nároky Japan Audio Society na přehrávání zvuku ve vysokém rozlišení až 24 bit / 192 kHz a zvládají přehrávat nadstandardní rozsah zvukových frekvencí. Méně honosné bílé logo DTS Headphone:X v2.0 pak říká, že sluchátka umí reprodukovat prostorový zvuk ve formátu DTS Headphone X, což má přinést intenzivnější zážitek a zlepšení prostorovosti zvuku i u stereo nahrávek.

Proti standardním sluchátkům SteelSeries Arctis se naopak nijak zvlášť nezměnil design. Ten zůstává jednoduchý, neokázalý a snadno rozpoznatelný. Specifikem této generace sluchátek je hlavový most, který kombinuje ocelovou konstrukci s "gumou" z lyžařských brýlí. Pružná tkanina výborně kopíruje hlavu a působí na dotek příjemně, a to zejména v létě. I přes relativně malé rozměry pak sluchátka "kolem uší" sedí pohodlně na hlavě a neutiskují lidské slechy. Proti svému předchůdci z řady Siberia jsou nová "pro" sluchátka citelně praktičtější i pohodlnější.

Dva modely z rodiny Pro pak lákají hráče i na světýlka – jemnou linku po obvodu mušlí, které lze nastavit libovolnou barvu, případně barvu s ovládací aplikací SteelSeries Engine sladit s barvou jiných zařízení stejné značky, jako jsou klávesnice nebo myši.

Sluchátka SteelSeries Pro míří do světa audiofilského zvuku

Sluchátka s přídavkem

Testovaný model vedle samotných sluchátek obsahuje ještě "malou krabičku", převodník a zesilovač s podporou prostorového zvuku. Takzvaný DAC odstraňuje potenciální slabý článek v reprodukci zvuku – nekvalitní zvukové čipy v noteboocích i stolních počítačích. Většina výrobců na kvalitě zvuku šetří, samostatné zvukové karty v podstatě vymizely a integrované zvukové čipy často nestačí zajistit kvalitní audio signál.

DAC (zvukový převodník a zesilovač) v balení sluchátek rozměr výrazně přesahuje obvyklou velikost "zvukových karet" u sluchátek od HyperX i dalších značek. Výrazným rozdílem je přitom přítomnost velkého AMOLED displeje, který mimo jiné slouží k nastavení snad všech dostupných funkcí sluchátek. DAC se připojuje k počítači nebo konzoli PlayStation 4 prostřednictvím USB portu, Xbox One nebo jiné zařízení se dá ke sluchátkům připojit pomocí optického kabelu.

Sluchátka SteelSeries Pro míří do světa audiofilského zvuku