Ani intervence České národní banky v letech 2013 až 2017 nedržely korunu na dostatečně slabých úrovních, než na kterých by podle analýzy Bloomberg Economics měl kurz české měny být nyní. Do loňského dubna bránila centrální banka posílení koruny pod 27 korun za euro. Podle Bloombergu je nyní férový kurz koruny vůči euru zhruba 29 korun, tedy o 11,4 procenta slabší, než je současných 25,9 koruny za euro.

Česká republika má podle Bloomberg Economics nejvíce nadhodnocenou měnu ze všech čtyřiceti sledovaných zemí. Koruna předběhla čínský jüan i švýcarský frank, se kterými tvoří top trojici přehnaně silných měn.

Model výzkumné divize agentury Bloomberg hodnotí takzvanou férovou cenu měn jednotlivých zemí vůči stavu, ve kterém se nachází jejich ekonomiky, a rizikům, která jim hrozí. Nejnovější žebříček se tak snaží zohlednit vztah jednotlivých směnných kurzů v době eskalujících obchodních sporů mezi Spojenými státy a zbytkem světa. Analýza sice konstatuje, že kurz koruny by měl být o více než desetinu slabší, ale současně uvádí, že Česká republika ve srovnání s Čínou a Švýcarskem bude nejspíš čelit menšímu ohrožení kvůli rostoucím omezením ve světovém obchodě.