Poslanci chtějí výdajové paušály pro větší počet živnostníků

Výdajové paušály možná budou moci znovu využívat podnikatelé s obratem až dva miliony korun. Poslanci chtějí hranici posunout ze současného jednoho milionu korun na dvojnásobek, kde už v minulosti byla. Proti je hnutí ANO, které argumentuje, že stát přijde o 1,2 miliardy korun. Ve sněmovně je však s tímto názorem v menšině.

Ťok plánuje odlehčit kamiony

jarvis_5b4f6123498ecbdf28108cff.jpeg
Foto: Honza Mudra

Ministr dopravy Dan Ťok hodlá prosadit snížení hmotnosti nákladu, který mohou po Česku vozit kamiony. Podle ministra je přílišné zatížení vozidel jednou z hlavních příčin špatného stavu silnic. V průměru států EU mohou kamiony vozit 42 tun, v Česku to je 48 tun. Dopravcům se návrh nelíbí.

Banky lákají klienty na levné hypotéky

jarvis_5b4f6124498ecbdf28108d03.jpeg
Foto: Shutterstock

Některé banky se rozhodly snížit úroky z hypoték o desetiny procentních bodů. Česká spořitelna a Equa bank se k tomu uchýlily krátce poté, co Česká národní banka oznámila zvýšení základních úrokových sazeb, které ovlivňují celý hypoteční trh. Banky chtějí zlevněním hypoték nalákat nové zákazníky ještě před říjnovým dalším zpřísněním podmínek pro velké úvěry.

Na 2,9 %

jarvis_5b4f6124498ecbdf28108d07.jpeg
Foto: Shutterstock

klesla v červnu nezaměstnanost v České republice. Bez práce bylo 224 tisíc lidí. Oproti květnu se podíl nezaměstnaných snížil o 0,1 procentního bodu, a je tak momentálně nejníže za posledních 21 let. Volných pracovních míst je 301 tisíc. Na trhu práce se projevil hlavně začátek ryze sezonních prací v letních měsících.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.