Podivnou kategorii SUV kupé založilo před deseti lety BMW X6. Velké auto se svažitou střechou a drsnými rysy vyvolalo rozporuplné reakce, ale stalo se prodejním hitem. Němečtí konkurenti si rvali vlasy, proč s nápadem nepřišli jako první. Vůbec poprvé do této třídy vstupuje Audi a má očividný cíl: okamžitě ji ovládnout.

Je to cítit od první chvíle, kdy se před nové Audi Q8 postavíte. Auto sdílí podvozek se starším rodinným SUV Audi Q7, na rozdíl od něj je ale nižší, širší a o něco kratší. Má novou osmihrannou masku chladiče, kterou lze okořenit o rámeček v barvě kontrastní k lakování. Zajímavá je například kombinace černé masky a zlatého laku. Jako základní jsou použita 20" kola, která u většiny ostatních aut patří spíš k největším dostupným rozměrům.

jarvis_5b4f5730498ecbdf2810597c.jpeg
Audi Q8 sází na agresivní a neokoukané linky. Nová je maska chladiče, laserová světla dostanete za příplatek.
Foto: Audi

Přední světlomety mohou být za příplatek laserové. Zadní světla spolu s nápadnou hranou na víku kufru odkazují na sportovní model Audi Quattro z 80. let. Vrcholem pak budiž až drzé bezrámové dveře, které se objevují spíš u opravdových sportovních aut. Audi Q8 dokazuje, že hlavní roli hraje styl.