Severoatlantická aliance přežila středeční a čtvrteční summit v Bruselu za účasti amerického prezidenta Donalda Trumpa. Alespoň zatím. Trump ohrožuje to, co politicky známe jako Západ, tedy spojenectví mezi Amerikou a Evropou.

Bezprostředněji než z hlediska NATO je to patrné z hlediska obchodu. Trump se prakticky neustále rozčiluje nad údajně nefér obchodními praktikami Evropské unie vůči USA. Státy unie si už moc nedělají iluze − očekávají, že Trump nakonec skutečně uvalí vysoká cla na dovoz evropských aut a autodílů do USA. Možná už v září.

Trump sám o sobě letos na Twitteru napsal, že je "velmi stabilní génius". A kdyby o tom někdo náhodou pochyboval, dodal: "Mými největšími přednostmi vždy byla duševní stabilita a to, že jsem jako fakt chytrý."

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.