Ekonom se rozhodl hledat výnos na burze. Vybrali jsme konkrétní akciové tituly pro hypotetické portfolio v hodnotě za necelý čtvrt milion korun.

Ať už zatracujeme Facebook za rozsévání nenávisti, prohřešky vůči dobrým mravům či zneužívání osobních údajů uživatelů, tržní cena provozovatele největší globální sociální sítě přesto stoupá.

Od vzniku portfolia týdeníku Ekonom posílily akcie Facebooku takřka o pětinu a usadily se nad 200 dolary za kus. Hodnota majetku Marka Zuckerberga vzrostla téměř na 80 miliard dolarů. Dostal se tak mezi pět nejbohatších lidí světa. Důvod, proč se Facebooku daří, je stále stejný. Díky více než dvěma miliardám lidí, kteří jeho užíváním tráví čas na úkor televize a jiných médií, roste význam Facebooku na trhu s reklamou. Jeho síla je o to patrnější, čím větší jsou výdaje na on-line inzerci.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.