Tento týden se v Los Angeles koná herní veletrh E3. Na jednom místě se scházejí největší hráči průmyslu s obratem, který už překonal hranici 100 miliard dolarů, a tisíce fanoušků videoher.

O jejich pozornost se nejprve ucházel Microsoft, který je v defenzivě. Sony se daří prodat dvě konzole PlayStation 4 na jeden Xbox One od Microsoftu. To Microsoft tlačí ke změnám.

Na akci pro novináře a fanoušky Xboxu představil Microsoft pokračování svých nejpopulárnějších her v čele s Halo, Gears of War a závodní Forzou Horizon. Zároveň oznámil, že založil nové herní studio a čtyři další koupil. Microsoft akvizicí studií Ninja Theory, Playground Games, Undead Labs a Compulsion Games reaguje na kritiku, že proti PlayStationu od Sony nabízí Xbox One málo originálních, exkluzivních her.

Nejznámější z nových akvizic Microsoftu je pravděpodobně společnost Playground Games, která stojí za sérií Forza Horizon. Zatímco simulátor Forza Motorsport vznikal přímo v Microsoftu, Horizon vytvářel externí tým a to se změní. Microsoft také vytvořil zcela nové studio The Initiative, jež vede Darrell Gallagher, který řídil vývoj hry Tomb Raider a pracoval i v Sony nebo Rockstar Games. Microsoft ale zatím neprozradil, na jakém titulu studio The Initiative pracuje.

Ještě letos by se hráči měli dočkat hlavně nového dílu Forzy Horizon. Závodní hra se po Spojených státech v prvním díle, Středomoří ve druhém a Austrálii ve třetím dostane do Velké Británie.

Jako největší technologickou novinku a zároveň největší změnu hratelnosti přinese Forza Horizon 4 nejen střídání počasí, ale rovnou střídání ročních období s jinými typy závodů v létě nebo v zimě, kdy bude například možné jezdit po zamrzlých jezerech.

Microsoft na E3 oznámil akvizici čtyř herních studií a několik nových exkluzivních her

Na nový díl Gears of War nebo legendární střílečky Halo si hráči ale budou muset počkat nejméně do příštího roku, stejně jako na příchod akční hry Crackdown 3, kterou firma po oznámení v roce 2014 několikrát odložila, naposledy na únor 2019.