Používáte na služebních cestách taxi nebo Uber? Proč?

Odpovědi osobností na otázku

Liftago. No contest. Nabízí výhody sdílené ekonomiky (dostupnost a flexibilita) i výhody klasického obchodního modelu taxislužby (regulovaná kvalita a ochrana spotřebitele).
Hana Gawlasová Hana Gawlasová

partnerka advokátní kanceláře Squire Patton Boggs

Většinou taxi ale je to jedno.. Ideálně umožnit jezdit bez taxametru podle aplikace, sjednotit základní povinnosti a potom ať se ukáže. Celému trhu pomůže, když budou stejné podmínky pro všechny a zmizí nepoctivci, co dělají ČR jen ostudu.
Jan Silber Jan Silber

zakladatel jobportálu Jobstack.it

Fandim alternativnim spusobum dopravy. Kdyz uz tak Uber - zatim me jeste neokradli v zadnem evropskem městě ....
Miroslav Barnáš Miroslav Barnáš

Managing Director JLL CZ & SK

V Praze či Bratislavě (pokud MHD není alternativa) používám spíše legální taxislužby jako LIFTAGO. Nejen, že poskytují stejný komfort objednavek a feedbacku jako Uber, ale nabízí např. měsíční fakturace. Ale vidím výhody Uberu v zahraničí.
Arthur Braun Arthur Braun

vedoucí partner advokátní kanceláře bpv Braun Partners

Z povahy naší společnosti používáme pro dopravu i v cizích zemích, kde působíme, vlastní vozy, takže nemusíme problematiku taxi řešit.
Karolína Topolová Karolína Topolová

Generální ředitelka AAA Auto

S Uberem mám dobré zkušenosti, není třeba řešit, zda mám u sebe hotovost nebo zda taxi bere karty, cena je velmi dobrá.
Petr Bartoň Petr Bartoň

jednatel Lundegaard

Moje zkušenost s Ubereme byla několikrát tak šílená, že řidič dle mého názoru v tu chvíli a ni nevěděl, že je aktuálně v Praze. Od té doby jedině Liftago.
Matěj Kretík Matěj Kretík

zakladatel agentury Bookin Agency

Když už taxi, tak Uber. Cizincům se předem omlouvám za pražské taxi a směnárny (naposledy jel známý za 600Kč Hl. Nádraží - Vyšehrad). Je zde krásně vidět, jak roky regulace (v Praze) byly k ničemu. Teprve trh byl schopen nastavit slušná pravidla hry.
Martin Lipert

zakladatel eReading.cz

Používám vlastní auto, ale pokud to nejde beru si Liftago. Fandím čechům a líbí se mi, alternativní metody zažitého. Myslím, že zrovna toto byznysu dost prospělo, protože taxi bylo dříve opravdu hrozné.
Radomír Klofáč Radomír Klofáč

jednatel Moris design

Většinou taxi - preferuji alespoň trošku "vyježděné" řidiče - záměrně nepoužívám slovo profesionály - k tomu je ještě u některých daleko. Konkurenci vítám, Uberu fandím.
Josef Jeleček Josef Jeleček

generální ředitel firmy Tedom

Sám využívám vlastní vůz, ale většina zaměstnanců Ekospolu preferuje Uber. Vyhovuje jim jednoduchý způsob objednání a lepší cena i úroveň služeb.
Evžen Korec Evžen Korec

generální ředitel firmy Ekospol

Většinou metro nebo vlak či autobus, ale když není zbytí, tak taxi. Nemám rád zasekaný mobil aplikacemi, které použiji jen několikrát do roka.
Dan Jiránek Dan Jiránek

Bývalý předseda Svazu měst a obcí ČR