Říká o sobě, že cestováním byla odkojená. Matka Lejly Abbasové byla zaměstnankyní Československých aero­linií a měla letenky zdarma. Takže vždy dva roky šetřila, aby mohla s dcerami vyrazit na měsíční dovolenou. Prefe­rovala cokoliv, jen ne Evropu, kam se dalo jet s Čedokem.

"Ve 14 letech jsem se dostala poprvé do Afriky a byla jsem z ní úplně perplex. Od té doby se mi Keňa stala osudovou," naráží Abbasová na fakt, že v Keni byla minimálně 25krát. Soukromě a především kvůli nadaci, kterou založila. Nese název Asante Kenya, což v překladu znamená Díky, Keňo. "V Keni jsem byla později jako dospělá a ten pobyt nastartoval můj životní směr, postoj, názory. Africe vděčím za svoji povahu, charakter."

Abbasová stejně jako její matka zatím upřednostňuje vzdálenější místa. "Od puberty jsem vydělávala peníze jenom na cestování. Máma mi dala letenku, já vzala bágl a vyrazila." V současné době už ne­vyhledává na svých cestách přespávání na autobu­sových nádražích, i když to bývala důležitá součást jejího života. Teď má raději po ruce sprchu a postel.

"Těžké si cestování umí udělat každý, ale udělat si to ve složitých destinacích lehké a ještě za rozumné peníze, to je kumšt."

Guatemala: Nemá smysl vozit s sebou lékárničku

jarvis_5b17b26a498e491268f5e76b.jpeg
Foto: Shutterstock

Když bylo Lejle Abbasové 26 let, vyrazila s přítelem do Jižní Ameriky. První zastávka byla v Mexiku, druhá v Guatemale. Kdyby naplánovali pořadí obráceně, na Mexiko by nedošlo, tak jí Guatemala učarovala.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.