Je neuvěřitelné, jak se Donaldu Trumpovi daří shodit ze stolu vše, co na něj položil jeho předchůdce Barack Obama. Před necelými dvěma roky ještě mnozí z nás věřili, ze se podaří dojednat smlouvu o volném obchodu mezi Spojenými státy a Evropskou unií, takzvané TTIP. O jeho výhodách pro obě strany málokdo pochyboval. Dnes, poté co USA uvalily cla na dovoz oceli a hliníku z EU a jiných zemí, je vše úplně jinak. Nejen že naprosto zmizela, alespoň během vlády Trumpa, naděje, že se tito dva obchodní partneři domluví na odbourání celních a necelních bariér. Nyní se mezi nimi schyluje k obchodnímu konfliktu. K neprospěchu obou stran. Bojím se, že si to americký prezident vůbec neuvědomuje − nebo je mu to jedno.

Trump prostě bez rozmyslu a jakékoli strategie plní to, co slíbil voličům. "America first", pryč se vším, co udělal můj předchůdce. Nejsou to jenom cla. Pařížská dohoda, smlouva s Íránem a jiné vzaly za své a myslím, že není všem dnům konec. Že Trump dělá intuitivně vše, co se mu zachce, to se od něj čekalo. Ale že se ho nepokusí zastavit lidé kolem něj, je na pováženou. Vlastně ne. Když se ozvou, zbaví se jich. Vše zmíněné dělá proti vůli nejdůležitějšího spojence, Evropské unie. A snad mu to ani nedochází.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.