Ekonom se rozhodl hledat výnos na burze. Vybrali jsme konkrétní akciové tituly pro hypotetické portfolio v hodnotě za necelý čtvrt milion korun.

Britský výrobce luxusních automobilů Aston Martin, který plánuje vstoupit na burzu, vykázal v prvním čtvrtletí meziroční pokles hrubého zisku více než o polovinu na 2,8 milionu liber. Příčinou byl slabší kurz dolaru a také vyšší náklady na přípravu nových modelů.

Navzdory nelichotivým čerstvým finančním údajům se Aston Martin plánu na takzvané IPO nevzdává. Lákavý je totiž příklad výrobce luxusních supervozů Ferrari. Hodnota této italské firmy, kterou Ekonom sleduje, vzrostla od vstupu na burzu v roce 2015 více než dvojnásobně. Britská firma oznámila záměr uvést akcie na trh v lednu ve světle slušných výsledků za loňský rok.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.