Koncem února 2014 ukrajinský prezident Viktor Janukovyč uprchl ze země a v Kyjevě vypukla euforie. Demonstranti, kteří na kyjevském Majdanu Nezaležnosti (náměstí Nezávislosti) mrzli od konce listopadu, doufali, že se podaří sblížit Ukrajinu s Evropskou unií, vymýtit korupci a konečně začít budovat funkční stát. Bohužel ukrajinský příběh zatím nesměřuje k happy endu. Nenaplnila se ale ani vize Kremlu, který byl přesvědčen, že stačí jen trochu popostrčit a Ukrajina se rozpadne nebo alespoň padne prozápadní vláda.

Dramatický hospodářský pokles v období 2015−2016 asi o 17 procent HDP způsobil, že ukrajinská ekonomika, postižená ztrátou Krymu a velké části průmyslově vyspělého Donbasu, není schopna vydělat na splácení obrovského zahraničního dluhu. Ten už odpovídá 105 procentům hrubého domácího produktu. Země by letos měla splatit 7,4 miliardy dolarů, které nemá.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Koncem února 2014 ukrajinský prezident Viktor Janukovyč uprchl ze země a v Kyjevě vypukla euforie.
  • Demonstranti, kteří na kyjevském Majdanu mrzli od konce listopadu, doufali, že se podaří sblížit Ukrajinu s Evropskou unií, vymýtit korupci a konečně začít budovat funkční stát.
  • Bohužel ukrajinský příběh zatím nesměřuje k happy endu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.