Ekonom se rozhodl hledat výnos na burze. Vybrali jsme konkrétní akciové tituly pro hypotetické portfolio v hodnotě za necelý čtvrt milion korun.

Byznys s Číňany je těžká disciplína. Kromě slovensko-české investiční skupiny J&T a vlajkonoše čínského kapitálu v Česku Jaroslava Tvrdíka to nyní ví i dánský zlatník Pandora. Prodeje šperků v Číně už nejsou, co bývaly.

J&T miliardové úvěry poskytnuté čínské společnosti CEFC, kterou do Česka přivedl bývalý politik Tvrdík, zajistila zástavními právy k několika cenným pražským nemovitostem. A když CEFC neplatila, převzala J&T nad zastaveným majetkem kontrolu. Akcionáři Pandory ale mohou jen doufat, že poptávka po klenotech v Číně zase někdy poroste.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.