Rolls-Royce a SUV? Ještě před pár lety by tomu nikdo nevěřil. Jenže dnes se do této kategorie, která slibuje velké prodeje a výdělky, hrnou značky jedna za druhou, ačkoliv dřív o takovém autě vůbec neuvažovaly. Svůj vůz tu má Alfa Romeo, Jaguar, Bentley, Lamborghini a teď i Rolls. Jako by se čekalo už jen na příchod Ferrari. To ale zatím stále mlží.

Rolls-Royce pojmenoval svou novinku příznačně po největším diamantu na světě. Nese název Cullinan a jde o první vůz s "létající" Lady Emily na kapotě, který se může vydat do terénu. Má totiž nejen pohon všech kol, ale i nastavitelný vzduchový podvozek.

U Rollsových byly vždy samozřejmostí impozantní tvary, žádný se svou velikostí nejde pod pět metrů a Cullinan není výjimkou. Na délku měří 5341 mm, na šířku to je 2164 mm. Je ale i docela vysoký − 1835 mm. Za pozornost stojí dlouhý rozvor kol 3295 mm, který by měl cestujícím na zadních sedadlech zaručit dostatek prostoru. Jednoduše řečeno se dá říci, že jde o limuzínu na vysokém podvozku. Opulentní výbavě a náloži moderní technologie na palubě ovšem také odpovídá hmotnost vozu. Na váze by prázdné auto ukázalo 2660 kilogramů, a to i přesto, že je jeho šasi vyrobeno z hliníku.