Dny ministryně obrany Karly Šlechtové jsou sečteny, premiér Andrej Babiš s ní v příští vládě nepočítá. Takhle suše by se dal převyprávět příběh mýdlové "VIP operetky", kterou nám v posledním týdnu předvádějí vládní ochotníci z hnutí ANO.

Šlechtové se totiž od svého obdivovaného šéfa natolik nechce, až Babiš přitlačil. Když Lidové noviny z jeho svěřenského fondu rozjely kauzu, že politička si coby ministryně pro místní rozvoj v letech 2014 až 2017 dopřávala luxusní odbavovací servis na pražském letišti, hned to odsoudil jako plýtvání penězi daňových poplatníků. A distancoval se od kolegyně se slovy, že sám má jinou DNA a že je známý šetřílek.

Nechme stranou, že tento "tyjátr" byl lidsky ubohý. Je jasné, že kompro nasbíral a teď použil někdo, kdo věděl, že náklady 310 tisíc korun během tří let jsou sice pakatel, ale že předbíhání se v Česku politikům neodpouští. Typicky "česky" se ohradila i Šlechtová, když Babiše navedla, aby nechal zkontrolovat cestovní náklady všech jejích kolegů ze Sobotkovy vlády. Lidově se tomu říká teplý bonz.