14 mld. korun

vynesla dražba soukromé sbírky umění loni zesnulého Davida Rockefellera. Výtěžek má jít podle miliardářovy závěti na dobročinné účely. V aukční síni Christie's mohli sběratelé koupit například díla Clauda Moneta, Pabla Picassa nebo Henriho Matisse.

Vláda chce regulovat realitní makléře

jarvis_5afc1966498e2b61a1f2ea4f.jpeg
Foto: Shutterstock

Realitním makléřem dnes může být každý se živnostenským listem. To chce změnit vláda novým zákonem, který by upravil práci zprostředkovatelů při prodeji realit. Makléřem by se tak mohl od poloviny příštího roku stát jen ten, kdo má například vysokoškolské vzdělání v právním, ekonomickém nebo stavebním oboru.

Internetová ozvěna

jarvis_5afc1966498e2b61a1f314a0.jpeg
Foto: Musa Bektas

Praha už poskytla lokace nespočtu filmových štábů. Hrála sebe, ale i Vídeň, Paříž, Curych nebo Bukurešť. S fotoaparátem se pražská místa objevující se v zahraničních i českých snímcích vydal zmapovat turecký fotograf Musa Bektas. Na instagramovém profilu Filmed in Prague kombinuje fotku místa s konkrétním záběrem daného filmu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.