Přestože v řízení rodinného podniku obecně platí stejné manažerské zásady jako v každé jiné firmě, vyskytují se rozdíly, které se nedají opomenout. "Rodinný byznys je jako další sourozenec, vyrůstá v rodině a je neodlučitelnou součástí jejího života," shrnuje podstatu těchto odlišností vedoucí katedry řízení podniku na Vysoké škole finanční a správní Naděžda Petrů.

Poznatky o rodinném podnikání nemá jen z teorie či z výzkumných projektů. Od roku 2014 se podílela na zrodu a rozvoji rodinné firmy své dcery. Získané zkušenosti shrnula do několika základních rad, které přispějí k úspěšnému řízení rodinné firmy a pomohou předejít konfliktům na pracovišti.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V řízení rodinného podniku platí stejné manažerské zásady jako v každé jiné firmě, vyskytují se rozdíly, které se nedají opomenout.
  • Problémem bývají například mezigenerační nesváry, často mezi otcem a synem.
  • Také si dobře rozmyslete, jestli zaměstnáte přátele či známé. Na pracovišti to nemusí dělat dobrotu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.