Nejpozději v červenci by měla vláda poslat k projednání do Poslanecké sněmovny definici rodinného podnikání, která určuje, jaká firma, živnost nebo farma se považuje za rodinnou. Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP), která toto vymezení navrhla, věří, že to těmto podnikům pomůže k lepší propagaci, ale také k podpoře od státu. Definice by se měla stát součástí občanského zákoníku ještě do konce roku.

"Poprvé v Česku dochází k předání firem z první na další generaci vlastníků. To je také důvod, proč to děláme právě teď," řekl u Kulatého stolu HN Karel Havlíček, šéf AMSP. Když se podle něj zjistí, co a jaké jsou české rodinné podniky, může to pomoci majitelům, kteří s předáváním váhají. Podle nejnovějšího průzkumu, který si nechala asociace vytvořit od firmy Ipsos, plánuje svůj podnik předat další generaci 57 procent vlastníků. Loni to přitom bylo 70 procent.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR navrhuje, aby byla do občanského zákoníku přidána definice rodinného podnikání.
  • Slibují si od toho větší podporu od státu pro tohoto byznysu.
  • Rodinné firmy se ale bojí navýšení byrokracie.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.