Pachatelem sobotního teroristického útoku v Paříži byl dvacetiletý mladík původem ze severního Kavkazu. Měl sice čistý trestní rejstřík, ale policie ho vedla na seznamu osob podezřelých z kontaktů s radikály. Ve Francii je to první případ, kdy útočil člověk z Čečenska.

Atentátník zaútočil nožem na kolemjdoucí v centru Paříže ve večerních hodinách. Jednu ženu zabil, další čtyři lidé byli zraněni, z toho dva těžce, nejsou však v ohrožení života. Jeho řádění trvalo pouze několik minut, následně bezpečnostní složky útočníka zastřelily. Policejní zdroje oznámily, že podle otisků prstů šlo o Chamzata Asimova, který se v roce 1997 narodil v Čečensku a francouzské občanství získal v roce 2010.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Dvacetiletý útočník v sobotu večer pobodal v centru Paříže pět lidí, jedna žena zraněním podlehla.
  • Policie rodáka z Čečenska Chamzata Asimova zařadila v roce 2016 na seznam podezřelých radikálů kvůli jeho kontaktům v Sýrii.
  • Ve Francii jde o první útok spáchaný rodákem ze severního Kavkazu. Ví se ale o desítkách Čečenců ze západní Evropy, kteří odešli bojovat do Sýrie za Islámský stát.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.