O využití dronů v logistice se dosud mluvilo spíše v souvislosti s doručováním zásilek. To je ale vzhledem k současné legislativě zatím v nedohlednu, mnohem reálněji se jeví provádění inventur ve skladech.

Kontrola zboží zejména ve výškových regálech je zdlouhavý proces, který navíc není úplně bezpečný. Vysokozdvižný vozík popojíždí kolem regálů vysokých i přes 10 metrů s klecí, z které se vyklání pracovník a skenuje štítky na paletách. Řada firem ale zkouší tento proces zautomatizovat.

Jednou z nich je i severomoravská továrna Hyundai. "Nasazení dronu pro inventarizaci je vhodné hlavně ve vyšších patrech skladu, kde je práce člověka z hlediska nákladovosti a bezpečnosti nevýhodná," říká Jan Planka, logistický manažer Hyundai Motor Manufacturing Czech. Firma proto provedla v Nošovicích letový test a zkoušku čitelnosti čárových kódů na zboží.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.