Důvodem, proč v portfoliu Ekonomu chybí akcie Applu, je investiční příběh a jeho jedinečnost.

Ekonom se rozhodl hledat výnos na burze. Vybrali jsme konkrétní akciové tituly pro hypotetické portfolio v hodnotě za necelý čtvrt milion korun.

S výjimkou načasování není v tomto mezi Applem a BlackBerry velký rozdíl. Zatímco americký výrobce iPhonů stojí na prahu proměny z dodavatele hardwaru v prodejce služeb, jeho dřívější konkurent z Kanady tímto přerodem už prochází. BlackBerry vlastní mobily nevyrábí a brand licencuje jiným. Firma zpeněžuje své patenty v kybernetické bezpečnosti. Prodává služby zaměřené na ochranu mobilních zařízení, chytrých a samořiditelných vozů proti zneužití.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.