Ekonom se rozhodl hledat výnos na burze. Vybrali jsme konkrétní akciové tituly pro hypotetické portfolio v hodnotě za necelý čtvrt milion korun.

V investicích je ropa stále těžkou vahou. Navzdory tomu, že v záplavě pozornosti věnované elektrovozům se mohou fosilní paliva jevit passé.

Loňská výkonnost akcií firem, které poskytují služby a zařízení pro energetiku, vedla mnohé k závěru, že výnosy je třeba hledat jinde než v sázce na Halliburton, Schlumberger či Kinder Morgan. Tržní hodnota posledně jmenovaného provozovatele ropovodů, jehož akcie Ekonom sleduje ve svém portfoliu, je stále 12 procent pod úrovněmi z prosince.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.