Pro zúčastněné to bylo trochu překvapení. Dřívějšího několikanásobného vítěze ceny Město pro byznys, Humpolec, na druhé místo odsunula Ostrava. Že jsou kroky radnice smysluplné, dokládá posun, který město u polských hranic ve výzkumu zaznamenalo. "Kdyby byla kategorie Skokan roku, tak ji asi bereme taky," říká náměstek primátora Radim Babinec. Moravskoslezská metropole se totiž minulý rok neumístila ani v první patnáctce.

Na čem jste nejvíce zapracovali od minulého roku?

Snažíme se v oblasti drobných živnostníků. Provozujeme takzvanou Fajnou dilnu, což je jakýsi řemeslný inkubátor. Rovněž chceme obsazovat průmyslové zóny. Například letos nám do Mošnova vstoupil obrovský investor DB Schenker (firma tu plánuje vybudovat logistické centrum − pozn. red.).

Jaký je zájem o zmiňovanou Fajnou dilnu?

Zájem je velký. Letos jsme ji rozšířili o některé činnosti. Živnostník si v ní může jednoduše vyzkoušet řemeslné podnikání ve vypůjčených prostorách na našich zakoupených strojích a technologiích. Je to takové podnikání nanečisto.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.