Důraz na vzdělávání v technických oborech. To mají společné nominovaní na cenu Investičně atraktivní region, kterou vyhlašuje agentura CzechInvest. "Je to čistě dobrovolná kategorie výzkumu Město pro byznys. Mohly se přihlásit jakékoliv obce nebo sdružení obcí," představil projekt Patrik Reichl z CzechInvestu, který je koordinátorem soutěže. Ta si vzala za cíl propagovat oblasti, které aktivně pracují na svém zatraktivnění pro podnikání.

"Celkem nám přišlo úctyhodných 25 přihlášek. Oproti minulému roku to je poloviční číslo, loni ale navíc probíhala i krajská kola," popsal rozdíly mezi současným druhým a loňským prvním ročníkem Reichl. Z přihlášených agentura vybrala šest postupujících do finálového kola − Kunovice, Letohrad, Litoměřice, Nový Bydžov, Slavkov u Brna a Žamberk. CzechInvest je vybral například na základě výše investic do infrastruktury nebo počtu podnikatelů na obyvatele.

První jmenované město se mezi finalisty probojovalo například i díky provozu vlastního podnikatelského inkubátoru, který se radnice ještě letos chystá rozšířit. "Kunovice se navíc od ledna pustily do dalších investic do rozvoje podnikatelského prostředí," říká Reichl.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.