Důraz na vzdělávání v technických oborech. To mají společné nominovaní na cenu Investičně atraktivní region, kterou vyhlašuje agentura CzechInvest. "Je to čistě dobrovolná kategorie výzkumu Město pro byznys. Mohly se přihlásit jakékoliv obce nebo sdružení obcí," představil projekt Patrik Reichl z CzechInvestu, který je koordinátorem soutěže. Ta si vzala za cíl propagovat oblasti, které aktivně pracují na svém zatraktivnění pro podnikání.

"Celkem nám přišlo úctyhodných 25 přihlášek. Oproti minulému roku to je poloviční číslo, loni ale navíc probíhala i krajská kola," popsal rozdíly mezi současným druhým a loňským prvním ročníkem Reichl. Z přihlášených agentura vybrala šest postupujících do finálového kola − Kunovice, Letohrad, Litoměřice, Nový Bydžov, Slavkov u Brna a Žamberk. CzechInvest je vybral například na základě výše investic do infrastruktury nebo počtu podnikatelů na obyvatele.

První jmenované město se mezi finalisty probojovalo například i díky provozu vlastního podnikatelského inkubátoru, který se radnice ještě letos chystá rozšířit. "Kunovice se navíc od ledna pustily do dalších investic do rozvoje podnikatelského prostředí," říká Reichl.