I tak se dá dělat politika. Bývalý newyorský starosta za republikány a zvláštní vyslanec OSN pro změnu klimatu Michael Bloomberg zaplatí 4,5 milionu dolarů, v přepočtu 93 milionů korun, aby za Spojené státy uhradil jejich roční příspěvek k Pařížské dohodě o ochraně klimatu. Důvod? Doufá prý, že zvrátí úmysl amerického prezidenta Donalda Trumpa od globální dohody z roku 2015 odstoupit.

Z českého pohledu to vypadá jako hloupost. Sice taky máme miliardáře figurující jako Bloomberg v první nebo druhé stovce Forbes žebříčku nejbohatších lidí světa. Jeden z nich dokonce založil hnutí a dnes je ve vrcholové ústavní funkci. Ale že by některý využil třeba moment, když loni v květnu sněmovna vyzvala tehdejší Sobotkovu vládu k neplacení ročních příspěvků Česka organizaci UNESCO, a nabídl, že dá těch 30 milionů korun ze svého? Absurdní představa.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.