Ekonom se rozhodl hledat výnos na burze. Vybrali jsme konkrétní akciové tituly pro hypotetické portfolio v hodnotě za necelý čtvrt milion korun.

Na pražskou burzu přichází jaro vždy s novou dividendovou sezonou. Jednou z prověřených cest k výdělku je sázka na firmy, které svým akcionářům vyplácí podíly ze zisku.

Investor buď takové akcie drží, dokud neinkasuje dividendy, nebo se veze na růstu jejich cen v týdnech až měsících před takzvaným rozhodným dnem. Ten určuje, kdo má a kdo nemá nárok na dividendu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Je mnoho investičních strategií. Jednou z nich je sázka na dividendové akcie.
  • Někdy není ani třeba akcie držet až do výplaty dividendy, ale lze se svézt na růstu jejich tržní ceny v několika v týdnech až měsících před takzvaným rozhodným dnem, který určuje, kdo bude mít nárok na výplatu dividendy za poslední účetní období.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.