Zkratka HADOPI asi u nás něco říká málokomu, pro mnohé uživatele internetu ve Francii však představuje strašidlo. Znamená "Nejvyšší úřad pro distribuci a ochranu duševního vlastnictví na internetu", tedy jakousi internetovou obdobu českého Ochranného svazu autorského. Ovšem jestli k činnosti OSA jsou námitky, tak proti HADOPI je to strašidlo skoro bezzubé. Francouzský úřad kromě jiného neusiluje o nic menšího než o odstřižení recidivujících provinilců proti autorskému právu od přístupu k internetu. Což v časech internetového bankovnictví a podobných vymožeností nemá daleko k vymazání existence.

Tenhle extrém sice francouzská vláda zatím zamítla, ale HADOPI se nevzdává − poslední zprávy říkají, že se zřejmě zaměří na streaming. Nám to sice může být jedno, důležitější je ale něco jiného: snažení HADOPI je jen jednou malou bitvou velké války o internet.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.