V komunikaci vidí hlavní složku úspěchu ve výzkumu Město pro byznys písecký místostarosta Jiří Hořánek. Město na Otavě se po roční pauze vrátilo na první místo v Jihočeském kraji. "Umožňujeme například sledovat novinky ve veřejných zakázkách pomocí webového RSS kanálu," říká Hořánek. Písecká radnice spatřuje v podpoře byznysu dlouhodobý prospěch nejen pro podnikatele, ale také pro občany města. "Spolupráce města a podnikatelů se vyplatí nejen vedení města, tedy politikům, ale hlavně občanům. I kdybychom nevyhráli, budeme se snažit úplně stejně," tvrdí místostarosta města, které loni skončilo druhé.

Infografika

Během předávání apeloval Hořánek na to, aby i jiné radnice spolupracovaly s Jihočeskou hospodářskou komorou. "Je to partner, který je schopen přenést k podnikatelům informace, díky nimž mohou korigovat své aktivity. Komunikace je alfou a omegou," říká místostarosta. "Kdybychom spolu nekomunikovali a omezili se na strohé zveřejňování informací, které nám ukládá zákon, tak by to bylo špatně," nastiňuje svůj pohled Hořánek.

Humpolec nehledí jen na byznys

Vysočina je specifický kraj. Alespoň co se výzkumu Město pro byznys týče. Za posledních sedm let tu totiž šestkrát vyhrál Humpolec. Loni dlouholetého vítěze přeskočil konkurent Pelhřimov. "Je potěšující, že vyhráváme, i když se párkrát změnila kritéria," řekl starosta Jiří Kučera. Město pravidelně vítězí v kategorii podnikatelského prostředí. Těží zejména z blízkosti k dálnici. Také tu je nejvyšší podíl podnikatelů na obyvatele. "Na radnici je stabilní management i vedení úřadu. I to něco signalizuje," myslí si Jiří Kučera.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.