Za měsíc pražská burza spustí svůj nový trh pro menší firmy. V roce, kdy z burzy postupně odchází velké firmy jako petrochemický holding Unipetrol či sázkařská společnost Fortuna, domácí kapitálový trh nutně potřebuje vzpruhu. Tou by mohly být právě akcie firem jako jsou obuvnická firma Prabos, nebo výrobce náplní do 3D tiskáren Fillamentum.

Tituly na trhu Start sice nedokážou okamžitě nahradit objemy obchodů s akciemi, o které hlavní trh v pražském Burzovním paláci přichází, ale burza v nich z části vidí svou budoucnost. Její generální ředitel Petr Koblic je přesvědčený, že malé firmy mohou vyrůst a trh Start by se mohl stát přípravkou pro hlavní burzovní parket.

"Na trhu Start se bude obchodovat v izolovaných dnech v průběhu roku, čtyřikrát ročně. Velikost firmy není žádné dogma. Říkáme, že jsme větší než crowdfunding a menší klasické IPO (veřejný úpis akcií, pozn. red.)," řekl na nedávném setkání s potenciálními investory Petr Koblic s odkazem na hlavní trh, na kterém se obchodují akcie za více než půl miliardy korun denně.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Příští měsíc spouští pražská burza spouští trh Start pro obchodování s akciemi malých a středních firem.
  • V květnu se o přízeň investorů bude kromě Prabosu, Fillamenta ucházet také výrobce dronů Primoco.
  • V červnu na trh Start vstoupí provozovatel sdílených kanceláří Hub Ventures.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru