BMW X6 bylo, je a vždycky bude nabubřelé auto. O tom není pochyb. Když před více než deseti lety přijela jeho první generace, rozdělila motoristické fanoušky na dva tábory. Jedni se podivné kombinace SUV a kupé přímo štítili, druzí vyprázdnili konta a okamžitě si ji pořídili. Ukázala se jako obrovský prodejní úspěch, který nikdo nečekal − teprve až po letech se na něj podařilo navázat Mercedesu s jeho GLE Coupé, ale to už BMW X6 jezdilo ve druhé generaci.

Spojovat plnotučné SUV se sportovním svezením je stejně tak drzé jako dát naftový motor do auta, které se tváří, jako by se nemohlo dočkat, až vyrazí na závodní okruh. Přesto tohle vše spojuje BMW X6 M50d. Písmeno M je v jeho názvu důležité, protože díky chytrému marketingu navazuje na legendu sportovní divize mnichovské automobilky, ačkoliv X6 má s těmito vozy (kromě šílené benzinové verze X6M) jen pramálo společného. Už jsme si za léta zvykli, že BMW použije písmeno M bez ostychu k tomu nejsilnějšímu, co daný model nabízí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.