Před vedením Českých drah je důležitá schůzka s hodnotiteli agentury Moody's, která hospodaření největšího železničního dopravce v zemi dlouhodobě sleduje. České dráhy mají od agentury rating Baa2, který získaly v roce 2016. Moody's ho uděluje firmám se stabilním investičním výhledem. Rating agentura národnímu dopravci obvykle vydává na jaře.

Pro České dráhy je udržení stabilního ratingu důležité, protože firma letos v létě musí splatit dluhopisy za čtyři miliardy korun a začátkem roku 2019 dalších osm mi­liard. Stabilní rating podniku může pomoci část svých veřejně obchodovatelných dluhopisů refinancovat a případně ušetřit. Celkové vnitřní zadlužení Českých drah je 27 miliard korun. Do dluhopisů firmy většinou investovaly penzijní a investiční fondy.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • České dráhy čeká splacení dluhopisů za 12 miliard korun.
  • Pro firmu je důležité obhájení ratingu Baa2 od agentury Moody's
  • Podnik potřebuje finance na modernizace vozového parku za desítky miliard korun.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.