Představa motocyklu značky Harley-Davidson bez vrčení pořádného motoru, který při jízdě ještě patřičně vibracemi namasíruje jezdce i jeho spolujezdce, je pro mnohé fanoušky této legendární značky nemyslitelná. Přesto by měl už příští rok vyjet na silnici první sériově vyráběný Harley s elektromotorem. Pomůže s rozvojem elektrických motorek?

Zatímco auta do zásuvky zažívají svůj pomalý nástup, u motocyklů jde zatím spíš o vlažné reakce. Jak ze strany samotných motorkářů, tak výrobců. Harley, který o přípravě svého prvního elektrického motocyklu hovořil ve výroční zprávě, si už jednou reakce lidí ověřoval. V roce 2014 totiž předvedl koncept LiveWire, který nabídl k omezenému testování novinářům a vybraným jezdcům. Výsledky byly vesměs pozitivní. Výhodou elektrického motoru je totiž téměř okamžitý nástup točivého momentu, což z motorky udělá velmi rychlý stroj.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.