Ekonom se rozhodl hledat výnos na burze. Vybrali jsme konkrétní akciové tituly pro hypotetické portfolio v hodnotě za necelý čtvrt milion korun.

Facebook má průšvih kvůli důvěře, s níž mu uživatelé o sobě sdělují takřka vše. Dopady pocítil celý trh, včetně portfolia, které Ekonom pravidelně sleduje.

Když prasklo, že britská společnost Cambridge Analytica zabývající se průzkumem veřejného mínění zneužila informace o 50 milionech klientů Facebooku, hodnota firmy spadla o desítky miliard dolarů. Reakce trhu nebyla přehnaná. Facebook měl trable s uchováváním citlivých údajů již dříve. Postih, který firmě nyní hrozí, by ji v krajním pří­padě mohl zničit.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.