Nová vláda se zdá být na spadnutí − Andrej Babiš premiérem, lidé z ANO 2011 a sociální demokracie ministry a to vše kryto v Poslanecké sněmovně za pomoci komunistů. Přesně tak, jak si to přeje prezident Miloš Zeman, který bude moci připomínat své levicové kořeny. Bude to ale kabinet pevný, dělný a akční?

Ještě zbývá dohodnout obsazení křesel a program. Právě u něj to nepochybně zaskřípe. Babiš mnohokrát národu sdělil, že nehodlá zvyšovat daně a spokojí se s jejich lepším výběrem. Jenomže ČSSD, která musí ukázat svaly, aby neztratila zbytek voličů a vedle pětkrát silnějšího ANO 2011 (pokud jde o poslance) nezanikla, oprášila své představy o spravedlivějším zdanění. A požaduje nejen progresi u daně z příjmů, ale dokonce sektorovou daň, která by měla převést několik miliard, možná několik desítek miliard korun ze zisků bank a velkých společností do státního rozpočtu. Pro Babiše jde o problém i proto, že tu najednou jde o peníze Agrofertu, který zůstává zdrojem jeho vlivu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.